Adobe: tablety częściej niż smartfony będą wykorzystywane do przeglądania stron www

Ikona wpisu:: Adobe: tablety częściej niż smartfony będą wykorzystywane do przeglądania stron www
1 komentarz

Firma Adobe przedstawiła wyniki badań dotyczących globalnego ruchu na stronach internetowych z podziałem na użytkowników tabletów, smartfonów i komputerów. Z raportu wynika, że na początku 2013 r. tablety będą generować większy ruch na stronach internetowych niż smartfony, a dla internautów przeglądanie stron na tabletach jest prawie tak samo zajmujące, jak na komputerach PC.

W dalszej części wpisu znajdziecie infografikę. Tymczasem najważniejsze wnioski z raportu:

  • Udział tabletów w łącznej liczbie odwiedzin stron www rośnie wyraźnie szybciej niż smartfonów. W efekcie – zdaniem autorów raportu – na początku 2013 r. udział tabletów w ruchu na serwisach internetowych przekroczy udział smartfonów, a w 2014 r. osiągnie 10 proc. łącznego ruchu.
  • Użytkownicy uważają, że przeglądanie stron internetowych na tablecie jest prawie tak samo zajmujące, jak na komputerze. Mimo to komputerów używają w tym celu trzy razy częściej niż tabletów.

Popularność tabletów może przynieść wysyp mobilnych stron internetowych (bo smartfony masowej rewolucji w tym względzie nie wywołały).

Infografika: popularność tabletów, przeglądanie stron www
Infografika podsumowująca wyniki badań Adobe. Kliknij, aby powiększyć.

Czeka nas wysyp stron przyjaznych dla tabletów?

Co prawda raport odnosi się do stron firmowych, jednak myślę, że z dużym prawdopodobieństwem przedstawione w nim tezy można odnieść do serwisów informacyjnych. Sęk w tym, że strony internetowe dedykowane tabletom powinny być przygotowane nieco inaczej niż te dla smartfonów i komputerów. Ci wydawcy, którzy – moim zdaniem bardzo prawdopodobne – prognozy wezmą sobie do serca, mogą zyskać przewagę na konkurencją przygotowując swoje serwisy także w wersji przyjaznej dla tabletów (eredaktor.pl w takiej wersji już występuje!).

O badaniach dwa słowa…

W ramach badań przeanalizowano 23 miliardy odwiedzin na stronach WWW 325 firm z Ameryki Północnej, Europy Zachodniej (Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii) oraz Azji (Chin, Indii, Korei Południowej, Nowej Zelandii. Singapuru, Tajwanu i Tajlandii).

Poprosiłem agencję reprezentującą firmę Adobe o wyniki badań odnoszące się wyłącznie do Polski. Jeśli je otrzymam, z pewnością zaktualizuję ten wpis :)

Komentarze

Wpis o tytule „Adobe: tablety częściej niż smartfony będą wykorzystywane do przeglądania stron www” został skomentowany jeden raz. Dziękuję!

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.