Nasza klasa lepsza od Interii?

Ikona wpisu:: Nasza klasa lepsza od Interii?
0 komentarzy

Wczoraj opublikowane zostały marcowe wyniki badania Megapanel (prowadzonego przez firmę Gemius S.A.). To, co niezmiennie uderza mnie od kilku miesięcy, to rosnąca, i tak horrendalnie wysoka oglądalność Naszej-klasy.pl (swoją drogą niezbyt przeze mnie lubianej). W marcu strony tego serwisu odwiedziło więcej osób niż Interii!

Naszą klasę w marcu odwiedziło 7 461 271 osób, o niecałe 12 000 więcej niż portal Interia.pl. Dalej na liście najpopularniejszych stron internetowych w Polsce plasują się Allegro, o2 i Gazeta.pl. Przed Naszą-klasą, trzy pierwsze miejsca zajmują: Google, Onet.pl i Wirtualna Polska.

Sortując wyniki według liczby odsłon można dojść do jeszcze bardziej przerażających wniosków! Nasza klasa zajmuje pierwsze miejsce! Dalej jest Allegro, notujące o 2,349 mld odsłon mniej.

Polska oszalała? Po prostu od informacji coraz ważniejsza staje się rozrywka i strony internetowe o tym charakterze (zarówno web-dwa-zerowe jak i te „starszej generacji”) będą rozwijały się szybciej niż strony informacyjne. To trend ogólnoświatowy. Poza tym wciąż Polacy są zauroczeni możliwością odnowienia kontaktu ze swoimi znajomymi ze szkoły.

Jednak oglądalność Naszej klasy już wkrótce zacznie spadać – w zasadzie już ten serwis osiągnął masę krytyczną, a to oznacza, że osoby, którym się znudzi, będę odchodziły. Na dłuższą metę Nasza klasa nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.