Blottr.com – brytyjski serwis dziennikarstwa obywatelskiego – najbardziej innowacyjnym biznesem

Ikona wpisu:: Blottr.com – brytyjski serwis dziennikarstwa obywatelskiego – najbardziej innowacyjnym biznesem
2 komentarze

Jak się okazuje dziennikarstwo obywatelskie w Wielkiej Brytanii wciąż uważane jest przez potencjalnych inwestorów jako dobrze rokujący pomysł na biznes. Serwis blottr.com, założony w zeszłym roku przez Adama Bakera, w konkursie Startup Awards 2012 otrzymał nagrodę/tytuł „Business of the Year”.

Blottr.com (przynajmniej na pierwszy rzut oka) nie wyróżnia się niczym szczególnym. Na swoich stronach udostępnia różne teksty autorstwa dziennikarzy-amatorów (nie mam na myśli ich kompetencji, lecz status zawodowy – z resztą chyba znacie moje poglądy na temat dziennikarstwa obywatelskiego :)). Wśród nich dominują aktualności dotyczące spraw społecznych i politycznych. Serwis podejmuje też tematy związane ze sportem i technologiami.

Sponsorowane: Jeśli potrzebny jest Ci serwis laptopów Acer, sprawdź ofertę GoRepair – działa na terenie całej Polski i serwisuje sprzęt także innych marek niż Acer.

Przyznam szczerze, że gdy w internetowym serwisie The Guardiana przeczytałem tę informację, byłem zaskoczony. Po krótkiej analizie „biznesu roku” (wyobraźcie sobie wielki cudzysłów) to zaskoczenie jest jeszcze większe – blottr.com nie jest ani innowacyjny, ani oryginalny, a pod względem funkcjonalności, częstotliwości aktualizacji (a zatem także liczby dziennikarzy obywatelskich), a nawet estetyki wykonania, daleko mu do polskich serwisów dziennikarstwa obywatelskiego.

Jakiś lipny ten konkurs, nie uważacie? :) Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie startups.co.uk.

Komentarze

Wpis zatytułowany „Blottr.com – brytyjski serwis dziennikarstwa obywatelskiego – najbardziej innowacyjnym biznesem” został skomentowany 2 razy. Dzięki!

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.