Konkurs na Blog Roku 2009

Ikona wpisu:: Konkurs na Blog Roku 2009
0 komentarzy

Rokrocznie organizowane są konkursy na najlepszy blog – i dobrze, bo jest to jakiś sposób na wypromowanie zasługujących na to autorów, a dla tych, którzy blogowanie dopiero zaczynają, zachęta, by robić to porządnie lub nietuzinkowo, albo i tak, i tak.

W tym roku Onet organizuje już piątą edycję konkursu na Blog Roku. Postanowiłem zajrzeć za jego kulisy, stając do boju o ten tytuł z innymi blogerami. Moimi bezpośrednimi konkurentami są koleżanki i koledzy ubiegający się o ten tytuł w kategorii blogów profesjonalnych. Czy uda mi się wygrać – nie wiem. Jednak nie to jest najważniejsze :)

Formuła konkursu wydaje się przemyślana, choć pewnym zaskoczeniem dla niektórych może być to, że w drugim etapie – który właśnie trwa – głosy oddaje się za pomocą SMS-ów za 1,22 zł. 10 blogów spośród zgłoszonych w pierwszej fazie zostanie nominowanych do trzeciego etapu, w którym zostaną one ocenione przez jury.

Myślę, że SMS-owa forma głosowania w trwającym właśnie etapie wykluczy część nadużyć. Wybór bloga, na który dany użytkownik odda swój głos, będzie bardziej przemyślany. Oczywiście duże znaczenie będzie miała popularność blogera, jednak istotna będzie także jakość treści, stopień zintegrowania zgromadzonej społeczności oraz sposób, w jaki autor będzie zachęcał do oddawania głosów… (Sprawdziłem przed chwilą dzisiejsze wyniki z Google Analitycsa; do tej pory odnotowano tylko 20 wejść ze strony konkursowej; duży wpływ będzie więc miało to, jaką popularnością cieszył się weblog jeszcze przed rozpoczęciem konkursu.)

Jeżeli podoba się Wam mój blog, zapraszam Was do wsparcia mnie w tym boju. Będę bardzo wdzięczny za każdy oddany głos!

Aby zagłosować,
należy wysłać SMS o treści B00301 (0 = zero)
na numer 7144.

Głosowanie zostało zakończone. Dziękuję!

Dochód z SMS-ów organizator konkursu – portal Onet.pl – przeznaczy na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję także w ich imieniu!

P.S. Z jednego numeru można oddać tylko jeden głos popierający danego bloga.

Komentarze

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.