10 najlepszych darmowych theme’ów (skórek) dla WordPress – po polsku!

Ikona wpisu:: 10 najlepszych darmowych theme’ów (skórek) dla WordPress – po polsku!
3 komentarze

Jak się okazuje, znalezienie ładnej i darmowej skórki dla systemu WordPress, której interfejs zostałby przetłumaczony na język polski, wcale nie jest takie proste. Niby stron z tego typu plikami jest wiele, jednak albo dostępne tam theme’y są beznadziejne, albo posiadają elementy w języku angielskim, których przetłumaczenie wymaga pewnych umiejętności technicznych.

Zrobiłem, co mogłem, by w niniejszym wpisie zebrać listę 10 moim zdaniem najlepszych skórek, które zostały przetłumaczone na język polski bądź są stworzone przez Polaków. Są to theme’y zupełnie darmowe. Mam nadzieję, że dzięki temu Wasz WordPress nabierze nowych barw!

Serenity

WordPress Theme po polsku: Serenity
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Perfecta.pro

Mystique

Skórka do WordPress po polsku: Mystique
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Suhar.pl

OneRoom

WordPress Theme po polsku: OneRoom
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Suhar.pl

ManuEdian

Skórka do WordPress po polsku: ManuEdian
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Perfecta.pro

Smooth

WordPress Theme po polsku: Smooth
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Perfecta.pro

Cordobo Green Park 2

Skórka do WordPress po polsku: Mystique
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Suhar.pl

Intention

WordPress Theme po polsku: Intention
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Perfecta.pro

Earthlingtwo

Skórka do WordPress po polsku: Earthlingtwo
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Suhar.pl

iDream

WordPress Theme po polsku: iDream
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Suhar.pl

Color Paper

Skórka do WordPress po polsku: Color Paper
Zobacz demo, Pobierz, Źródło: Suhar.pl

Kilka uwag na temat zestawienia theme’ów dla systemu WordPress…

Starałem się wybierać theme’y możliwie uniwersalne, które były po polsku i które moglibyście przetestować przed pobraniem. Przygotowując zrzuty ekranu na potrzeby powyższego zestawienia starałem się wiernie oddać proporcje – dzięki łatwo możecie ocenić, która ze skórek jest najszersza.

Spostrzegawczy Czytelnicy na pewno zauważyli, że skórki, które zaliczyłem do 10 najlepszych, pochodzą z dwóch źródeł. Ze znanych mi stron internetowych z polskimi i darmowymi layotami dla WordPressa tylko na tych dwóch znalazłem skórki warte uwagi, które spełniałyby postawione warunki. Możecie jeszcze odwiedzić: webdesign.zgora.pl oraz szabloniki.info, gdzie także znajdziecie kilka ciekawych propozycji skórek z polskim interfejsem.

Zastanawiam się nad przygotowaniem podobnego rankingu dla theme’ów z interfejsem po angielsku (a więc wymagających przetłumaczenia na język polski). W wypadku walka byłaby bardzo zażarta :)

Przed zainstalowaniem darmowej skórki polecam lekturę wpisu autorstwa Tomasza Topy – przestrzega on przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z instalacją krążących po sieci theme’ów.

PS, czyli reklama: Gdyby ktoś z Was chciał zamówić unikalną szatę graficzną, np. na potrzeby bloga korporacyjnego, polecam usługi mojej agencji interaktywnej :)

Komentarze

Wpis zatytułowany „10 najlepszych darmowych theme’ów (skórek) dla WordPress – po polsku!” został skomentowany 3 razy. Dzięki!

  1. sam korzystam z motywu smooth i muszę powiedzieć, że jak na darmowy motyw to i wygląda świetnie i bardzo dobrze się spisuje :D

  2. Rzeczywiście, przedstawione tu motywy są bardzo interesujące. Wcale nie trzeba wydawać kroci na płatne skórki – te darmowe bardzo często dorównują im wyglądem i funkcjami. Ja chciałbym zaprosić na mój blog, gdzie publikuję od czasu do czasu zestawienia fajnych i darmowych szablonów do WordPressa: http://ebloog.pl/category/darmowe-motywy-do-wordpressa/. Pozdrawiam :)

  3. Werona

    Fajnie te szablony się przedstawiają :)
    Sam myślę nad jednym z nich.

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.