jQuery – przydatne poradniki, dzięki którym szybciej nauczysz się korzystać z jQuery/jQuery UI

Ikona wpisu:: jQuery – przydatne poradniki, dzięki którym szybciej nauczysz się korzystać z jQuery/jQuery UI
0 komentarzy

Ostatnio sporo czasu poświęcam na lepsze poznanie bibliotek jQuery oraz jQuery UI. Motywuje mnie do tego nie tylko praca na rzecz moich klientów, ale przede wszystkim plany związane z rozwojem bloga (mam kilka pomysłów, które chciałbym zrealizować, jednak są dość trudne i bez dodatkowej wiedzy ani rusz).

W trakcie wędrówki po internecie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania trafiłem na kilka ciekawych poradników/tutoriali, którymi chciałem się z Wami podzielić. Na początek coś dla początkujących… Żałuję, że gdy ja stawiałem pierwsze kroki w jQuery, nie było tylko ciekawie opracowanych zasobów. Jest z czego wybierać!

Prezentacja Marka Grabańskiego

115 slajdów, które świetnie przedstawiają ideę kodowania z wykorzystaniem jQuery oraz wyjaśniają podstawowe kwestie dotyczące składni i dostępnych funkcji:

Tutoriale w formie filmów

Seria klipów wideo dla „absolutnie początkujących” – jak określa je autor – to dobrze opracowany kurs, idealny na drugi krok. Poniżej 15 filmów – miłego oglądania!

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Część 5

Część 6

Część 7

Część 8

Część 9

Część 10

Część 11

Część 12

Część 13

Część 14

Część 15

Uffff… Sporo tego… A na tym nie koniec…

Tablica najważniejszych funkcji jQuery

Poniższą grafikę warto wydrukować i powiesić na tablicy korkowej – ja tak zrobiłem dawno temu i sięgam do niej w chwilach zapomnienia.

Tablica - funkcje jQuery oraz jQuery UI

Przykłady skryptów zrealizowanych z wykorzystaniem jQuery

Autor strony, do której odnośnik znajdziecie poniżej, zebrał pokaźną bazę ciekawych skryptów, pluginów i tutoriali – przyda się, gdy zdecydujecie uczyć się jQuery pracując na konkretnych przykładach.

jQuery - przykłady

Dobry kurs po polsku i coś ekstra na koniec

Jeśli nie straszne Wam czytanie, polecam rzetelnie opracowany kurs autorstwa Rafała Jońcy. Wiele przykładów znajdziecie także na stronie visualjquery.com – polecam ją także osobom bardziej zaawansowanym.

Wkrótce postaram się przygotować listę przydatnych zasobów dla tych z Was, którzy podstawy jQuery mają już za sobą. Zapraszam do komentowania – przesyłajcie odnośniki do innych, ciekawie i dobrze opracowanych kursów jQuery!

Komentarze

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.