Linki pozycjonujące w systemie SeoPilot.pl – sposób na dodatkowy zarobek

Ikona wpisu:: Linki pozycjonujące w systemie SeoPilot.pl – sposób na dodatkowy zarobek
3 komentarze

Strona internetowa tej firmy odstrasza. Między innymi dlatego miałem wielkie obawy, gdy Paweł Milanowski zapytał mnie o zdanie na temat współpracy PC Centre z właścicielem usługi SeoPilot.pl. Zdecydowaliśmy się jednak podjąć ryzyko i od kilku miesięcy na PC Centre wyświetlane są odnośniki pozycjonujące dostarczane przez operatora wspomnianej platformy.

Z płatnościami nie ma problemów, mimo że właścicielem marki SeoPilot.pl jest cypryjska spółka SEOPILOT LTD. Jakiego rzędu przychodów możecie się spodziewać? Zależy to od wielkości serwisu, jakości treści oraz Page Ranku (czyli najprościej mówiąc: oceny w skali 0-10, jaką Google wystawia danej stronie, analizując m.in. prowadzące do niej odnośniki). A konkretniej? Czytajcie dalej…

W przypadku serwisu, którego Page Rank strony głównej wynosi 4, a ilość podstron z wysokiej jakości treścią jest przyzwoita, miesięczne wpływy mogą wynieść kilkaset złotych (myślę, że w granicach 200-500 zł; nie chcę jednak podawać bliższych kwot i tym samym obiecywać czegokolwiek). Za szacowanie wynagrodzenia odpowiada skrypt, który przed rozpoczęciem współpracy analizuje stronę; po poznaniu wyceny możecie podjąć decyzję, czy jesteście zainteresowani emisją linków.

Analizując jednak przychody czerpane przez PC Centre z tego źródła muszę stwierdzić, że kwota oferowana przez SeoPilot.pl nie jest łatwa do osiągnięcia poprzez sprzedaż linków pozycjonujących na własną rękę (na przykład za pośrednictwem Allegro). A trzeba pamiętać, że instalując kod odpowiedzialny za emisję odnośników tworzymy dodatkową, mało inwazyjną przestrzeń reklamową, będącą źródłem stabilnego zarobku.

Sam skrypt nie ma zauważalnego wpływu na wydajność PC Centre. De facto cały kod HTML generowany jest przez skrypt PHP, który łącząc się z serwerem SeoPilot.pl pobiera informacje o linkach do wyświetlenia.

Skoro eksperyment udał się na PC Centre, doszedłem do wniosku, że także na blogu warto zainstalować stosowne kody. Jeśli i w tym wypadku zaproponowana stawka będzie możliwa do zaakceptowania, boks z linkami będzie jedynym miejscem, gdzie stale obecne będą treści komercyjne. A przychody przydadzą się do dofinansowania planowanych badań :)

Komentarze

Wpis zatytułowany „Linki pozycjonujące w systemie SeoPilot.pl – sposób na dodatkowy zarobek” został skomentowany 3 razy. Dzięki!

 1. Seopilot faktycznie zdaje egzamin. Strony, które mają PR 4 od niedawna co prawda na taką sumę o jakiej piszesz liczyć nie mogą, jednak mimo to umieszczanie linków na stronie poprzez ten serwis po prostu się opłaca.

  • Nie znam dokładnych przychodów za miniony miesiąc, ale wydaje mi się, że w przypadku PC Centre były one zbliżone do tych osiągniętych w maju. Póki co wpływy z tego źródła przekraczają przychody generowane przez sprzedaż linków na własną rękę :)

   I raz jeszcze podkreślę: czynników, które zdaniem autorów systemu wpływają na wycenę, jest kilka, dlatego podałem spore widełki, a i te w przypadku niektórych serwisów mogą okazać się nieprawdziwe.

 2. Łukasz Maćkowiak

  Dziękuję za artykuł, dzisiaj zobaczę co zaproponują mojemu serwisowi.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.