Co to jest raport big picture?

Ikona wpisu:: Co to jest raport big picture?
0 komentarzy

Coraz częściej media internetowe sięgają po raporty typu big picture. Dlaczego? Na to pytanie odpowiem potem. Najpierw rozszyfruję, co kryje się pod tym pojęciem.

Big picture (w dziennikarstwie internetowym) to nic innego, jak specjalnie przygotowana strona zawierająca odnośniki do informacji na temat konkretnego wydarzenia/osoby/produktu. Zazwyczaj wzbogacona jest o jakieś zdjęcia, materiały wideo, wypowiedzi czy tzw. background (na który składają się informacje stanowiące tło dla całej sprawy, wyjaśnienia pojęć itp.). Istotą jest jak najpełniejsze zaprezentowanie tematu, a raport big picture ma być punktem wyjścia.

Dlaczego właśnie w mediach internetowych przeżywa on drugą młodość? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Internet pozwala na łatwe wstawienie powiązań między różnymi materiałami. Jedno kliknięcie i już czytelnik może zapoznać się z konkretną, kolejną informacją na dany temat.

Chcecie przykład tematu? Może być niemal dowolny, w miarę ogólny, rozciągnięty w czasie. Weźmy choćby premierę Google Chrome (nowej przeglądarki internetowej) czy niedawny kryzys gazowy na Ukrainie.

Osoby zainteresowane tematem odsyłam na stronę słowawsieci.com.

Komentarze

Dodaj komentarz

Login to post a comment. If you do not have an account yet, sign up - it takes only a minute.