Wyniki badań dziennikarstwa internetowego w Polsce

Ikona wpisu:: Wyniki badań dziennikarstwa internetowego w Polsce

Badania e-dziennikarstwa (2008)

Badania dziennikarstwa internetowegoW 2008 roku przeprowadziłem badania, których celem było nakreślenie obrazu polskiego dziennikarstwa internetowego. Ankiety zawierające szereg pytań związanych z tym tematem skierowałem zarówno do środowiska dziennikarskiego, jak i do zwykłych internautów, których prosiłem np. o ocenę profesjonalizmu i zaufania do e-redaktorów.

Pobierz raport z badań

Badania polskiej blogosfery (2010)

Badania blogosfery w PolsceZapraszam do lektury raportu, w którym zaprezentowane są wyniki badań polskiej blogosfery z 2010 roku. Badania były szczegółowe – pytania dotyczyły m.in. kwestii związanych z e-dziennikarstwem oraz podejmowaną tematyką. Pytałem także o to, co skłania autorów blogów do pisania i jak są postrzegani przez swoich czytelników. Na podstawie wyników badań można nakreślić profil polskiego blogera i czytelnika blogów. Raport w mojej ocenie stanowi także solidny szkic aktualnego stanu polskiej blogosfery.

Pobierz raport z badań

Zasady wykorzystania wyników badań

Zapraszam do pobrania plików PDF i wykorzystania ich (we fragmentach) w Waszych pracach naukowych (warunkiem jest podanie źródła: „Marek Jeleśniański, eredaktor.pl”).